Orka ailesinin asırlık kuru üzüm üreticiliği ve ticaretinin ardından 1994 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kurulan Orka Tarım, toplamda 40.500 m2’lik tesislerinde, 300 kişilik uzman kadrosuyla dünyanın en titiz tüketicileri için üretimlerini gerçekleştirmektedir.

 

Kendine ait 2 milyon m2 alanda bulunan bağlarında ziraat mühendislerinin düzenli kontrolü ve denetimi altında yetiştiricilik yapan Orka Tarım, bunun yanı sıra 1456 kontratlı konvensiyonel ve 150 organik, üretim yapan üreticiyi bünyesinde bulundurmaktadır.

 

Kalite standardının sürekliliği için; üretim ve teknoloji alanında kendini yenileyen ve müşterilerinin her türden istek ve ihtiyaçlarını, hizmet kalitesinden ödün vermeden karşılayan Orka Tarım; BRC, ISO 22000 (HACCP) ve ISO 9001—2008 sertifikaları ile kalitesini güvence altına almıştır.

 

Orka Tarım; üretiminin %90’ını, dünyanın 5 kıtasına dağılmış ülkelere ihraç etmektedir. Kapasite ve ciro anlamıyla gerek Türkiye’nin gerekse dünyanın kuru üzüm üretimi yapan önde gelen firmalarından biridir.

 

2011 yılında gerçekleştirdiği 12 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’nin ve dünyanın en modern kuru üzüm işleme tesisini kuran Orka Tarım, kaliteye yeni bir standart getirmiş ve bir dünya markası olma yolunda en önemli adımı atmıştır.

 

Orka Tarım’ın uzmanlık alanı kuru meyvelerdir. Başta üzüm olmak üzere sunmakta olduğu tüm kuru meyveleri dünya kalitesinde üreten Orka Tarım; bu eşsiz lezzetleri endüstriyel (dökme ürünler) ve perakende (paket çeşitleri) olmak üzere müşteri istek ve taleplerine göre sunmaktadır.